Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Go Ahead Eagles 0 Lost To Heerenveen 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Heracles 0 Lost To PSV 2
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Fortuna Sittard 2 Defeated Twente Enschede 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Ajax 5 Defeated NEC 0
|
Round 1 |
Ajax
|
3 - 0 |
Cambuur 1 Lost To Groningen 2
|
Round 1 |
Cambuur |
2 - 1 |
Zwolle 0 Lost To Vitesse 1
|
Round 1 |
Vitesse
|
1 - 2 |
Utrecht 4 Defeated Sparta Rotterdam 0
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To Feyenoord 4
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
NEC 2 Defeated Zwolle 0
|
Round 2 |
Draw |
1 - 1 |
Heerenveen 3 Defeated RKC Waalwijk 2
|
Round 2 |
Heerenveen
|
2 - 0 |
PSV 4 Defeated Cambuur 1
|
Round 2 |
PSV
|
3 - 0 |
Sparta Rotterdam 1 Drew With Heracles 1
|
Round 2 |
Sparta Rotterdam |
2 - 1 |
Groningen 0 Drew With Utrecht 0
|
Round 2 |
Utrecht |
1 - 2 |
Twente Enschede 1 Drew With Ajax 1
|
Round 2 |
Ajax |
1 - 3 |
Feyenoord 2 Defeated Go Ahead Eagles 0
|
Round 2 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Vitesse 0 Lost To Willem II 3
|
Round 2 |
Vitesse |
2 - 1 |
Fortuna Sittard 2 Drew With RKC Waalwijk 2
|
Round 3 |
Fortuna Sittard |
2 - 1 |
Cambuur 2 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 3 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
PSV 5 Defeated Groningen 2
|
Round 3 |
PSV
|
2 - 0 |
Go Ahead Eagles 2 Defeated Sparta Rotterdam 0
|
Round 3 |
Sparta Rotterdam |
1 - 2 |
Willem II 1 Defeated Zwolle 0
|
Round 3 |
Willem II
|
2 - 0 |
Utrecht 3 Defeated Feyenoord 1
|
Round 3 |
Draw |
2 - 1 |
Heracles 0 Lost To NEC 1
|
Round 3 |
Heracles |
2 - 0 |
Ajax 5 Defeated Vitesse 0
|
Round 3 |
Ajax
|
3 - 0 |
Heerenveen 1 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
Twente Enschede 1 Defeated Utrecht 0
|
Round 1 |
Utrecht |
1 - 2 |
Cambuur 5 Defeated Go Ahead Eagles 2
|
Round 1 |
Cambuur
|
1 - 0 |
Zwolle 0 Lost To Ajax 2
|
Round 1 |
Ajax
|
0 - 4 |
AZ Alkmaar 0 Lost To PSV 3
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
NEC 0 Drew With Willem II 0
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
Sparta Rotterdam 3 Defeated Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam
|
2 - 1 |
Feyenoord x vs Heracles x
|
Round 1 |
Feyenoord |
2 - 0 |
Groningen 1 Drew With Heerenveen 1
|
Round 1 |
Groningen |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 1 |
Vitesse
|
0 - 2 |
Sparta Rotterdam 1 Drew With NEC 1
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam |
2 - 1 |
Heerenveen 1 Defeated Fortuna Sittard 0
|
Round 1 |
Heerenveen
|
2 - 0 |
Willem II 2 Defeated Groningen 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Ajax 9 Defeated Cambuur 0
|
Round 1 |
Ajax
|
3 - 0 |
Utrecht 2 Drew With RKC Waalwijk 2
|
Round 1 |
Utrecht |
3 - 1 |
Go Ahead Eagles 1 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Go Ahead Eagles
|
1 - 0 |
PSV 0 Lost To Feyenoord 4
|
Round 1 |
PSV |
2 - 1 |
Vitesse 1 Lost To Twente Enschede 4
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 1 |
Heracles 3 Defeated AZ Alkmaar 2
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Fortuna Sittard 0 Lost To Ajax 5
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 3 |
RKC Waalwijk 1 Lost To Willem II 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Go Ahead Eagles 1 Lost To PSV 2
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
NEC 0 Lost To Utrecht 3
|
Round 1 |
Utrecht
|
1 - 2 |
Groningen 0 Lost To Vitesse 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Zwolle 1 Drew With Sparta Rotterdam 1
|
Round 1 |
Zwolle |
2 - 1 |
Feyenoord 3 Defeated Heerenveen 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
2 - 0 |
Cambuur 2 Defeated Heracles 1
|
Round 1 |
Cambuur
|
2 - 1 |
Twente Enschede 3 Defeated AZ Alkmaar 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Willem II 2 Defeated PSV 1
|
Round 1 |
PSV |
1 - 2 |
Ajax 3 Defeated Groningen 0
|
Round 1 |
Ajax
|
4 - 0 |
Vitesse 1 Drew With Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 1 |
Feyenoord 5 Defeated NEC 3
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Utrecht 5 Defeated Zwolle 1
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Sparta Rotterdam 0 Lost To Cambuur 4
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam |
1 - 0 |
AZ Alkmaar 5 Defeated Go Ahead Eagles 0
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
Heerenveen 2 Lost To Twente Enschede 3
|
Round 1 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Heracles 1 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 1 |
Heracles
|
2 - 0 |
Groningen 1 Drew With Twente Enschede 1
|
Round 1 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
RKC Waalwijk 1 Drew With Go Ahead Eagles 1
|
Round 1 |
RKC Waalwijk |
2 - 0 |
Zwolle 0 Lost To Heerenveen 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Heracles 3 Defeated Willem II 2
|
Round 1 |
Heracles
|
2 - 1 |
Fortuna Sittard 1 Lost To NEC 3
|
Round 1 |
Fortuna Sittard |
2 - 1 |
Ajax 0 Lost To Utrecht 1
|
Round 1 |
Ajax |
3 - 1 |
Cambuur 1 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
Vitesse 2 Defeated Feyenoord 1
|
Round 1 |
Feyenoord |
0 - 2 |
PSV 2 Defeated Sparta Rotterdam 1
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
Feyenoord 2 Drew With RKC Waalwijk 2
|
Round 1 |
Feyenoord |
3 - 0 |
Heerenveen 0 Lost To Ajax 2
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 3 |
Go Ahead Eagles 4 Defeated Heracles 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Fortuna Sittard 1 Defeated Cambuur 0
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
PSV 3 Defeated Zwolle 1
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
AZ Alkmaar 5 Defeated Utrecht 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
NEC 0 Lost To Vitesse 1
|
Round 1 |
Vitesse
|
1 - 2 |
Sparta Rotterdam 1 Drew With Groningen 1
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam |
2 - 1 |
Twente Enschede 1 Drew With Willem II 1
|
Round 1 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
Willem II 1 Drew With Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Willem II |
2 - 1 |
Utrecht 2 Defeated Heerenveen 1
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 0 |
Zwolle 1 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Defeated Sparta Rotterdam 0
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Twente Enschede 1 Lost To NEC 2
|
Round 1 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
Vitesse 1 Lost To Go Ahead Eagles 2
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 0 |
Cambuur 2 Lost To Feyenoord 3
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
Ajax 5 Defeated PSV 0
|
Round 1 |
Ajax
|
2 - 1 |
Groningen 2 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
PSV 5 Defeated Twente Enschede 2
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 1 |
Heracles 0 Drew With Ajax 0
|
Round 1 |
Ajax |
1 - 3 |
Heerenveen 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 1 |
Vitesse
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Zwolle 2
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
Sparta Rotterdam 0 Lost To Feyenoord 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
NEC 3 Defeated Groningen 0
|
Round 1 |
NEC
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 0 Lost To Cambuur 1
|
Round 1 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
Utrecht 5 Defeated Willem II 1
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Go Ahead Eagles 4 Defeated Fortuna Sittard 3
|
Round 1 |
Go Ahead Eagles
|
2 - 1 |
Twente Enschede 1 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
NEC 1 Drew With Heerenveen 1
|
Round 1 |
NEC |
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To Sparta Rotterdam 3
|
Round 1 |
Willem II |
2 - 1 |
Zwolle 1 Lost To Cambuur 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Groningen 1 Drew With RKC Waalwijk 1
|
Round 1 |
Groningen |
2 - 1 |
Fortuna Sittard 1 Lost To PSV 4
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Feyenoord 1 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 1 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
Vitesse 2 Defeated Utrecht 1
|
Round 1 |
Utrecht |
1 - 2 |
Ajax 0 Drew With Go Ahead Eagles 0
|
Round 1 |
Ajax |
3 - 1 |
PSV 2 Defeated Vitesse 0
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 1 |
Sparta Rotterdam 0 Lost To Twente Enschede 1
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 1 Drew With NEC 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
2 - 0 |
Heracles 3 Defeated Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Heracles
|
2 - 1 |
Go Ahead Eagles 0 Lost To Groningen 1
|
Round 1 |
Go Ahead Eagles |
2 - 1 |
Feyenoord 4 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Heerenveen 2 Defeated Willem II 1
|
Round 1 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 0 Lost To Ajax 5
|
Round 1 |
Ajax
|
0 - 3 |
Cambuur 2 Defeated Utrecht 1
|
Round 1 |
Utrecht |
1 - 2 |
NEC 2 Lost To Cambuur 3
|
Round 1 |
NEC |
2 - 1 |
Fortuna Sittard 1 Lost To Groningen 4
|
Round 1 |
Groningen
|
1 - 2 |
Zwolle 0 Drew With RKC Waalwijk 0
|
Round 1 |
Zwolle |
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To Go Ahead Eagles 1
|
Round 1 |
Willem II |
2 - 1 |
Sparta Rotterdam 0 Lost To Ajax 1
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 3 |
Utrecht 1 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Twente Enschede 0 Drew With Feyenoord 0
|
Round 1 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Heerenveen 1 Drew With PSV 1
|
Round 1 |
PSV |
1 - 2 |
Vitesse 0 Drew With AZ Alkmaar 0
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Feyenoord 2 Defeated Heracles 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
2 - 0 |
AZ Alkmaar 2 Defeated Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
3 - 0 |
Ajax 5 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
Ajax
|
4 - 0 |
Groningen 1 Drew With Zwolle 1
|
Round 1 |
Groningen |
1 - 0 |
PSV 4 Defeated Utrecht 1
|
Round 1 |
PSV
|
2 - 1 |
Cambuur 1 Lost To Vitesse 6
|
Round 1 |
Vitesse
|
1 - 2 |
Heracles 0 Lost To Heerenveen 1
|
Round 1 |
Heracles |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Defeated NEC 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Go Ahead Eagles 1 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Sparta Rotterdam 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
Feyenoord 5 Defeated Fortuna Sittard 0
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Willem II 1 Lost To Cambuur 3
|
Round 1 |
Willem II |
2 - 1 |
Utrecht 0 Drew With Go Ahead Eagles 0
|
Round 1 |
Utrecht |
2 - 0 |
Heerenveen 0 Drew With Sparta Rotterdam 0
|
Round 1 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Zwolle 0 Lost To Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Zwolle |
1 - 0 |
Twente Enschede 2 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
Groningen 1 Drew With Feyenoord 1
|
Round 1 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Vitesse 2 Defeated Heracles 1
|
Round 1 |
Vitesse
|
2 - 1 |
Ajax 1 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 1 |
Ajax |
3 - 1 |
NEC 1 Lost To PSV 2
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Fortuna Sittard 2 Drew With Utrecht 2
|
Round 1 |
Utrecht |
1 - 2 |
Sparta Rotterdam 2 Drew With Vitesse 2
|
Round 1 |
Vitesse |
1 - 2 |
Heracles 4 Defeated Groningen 2
|
Round 1 |
Heracles
|
2 - 1 |
AZ Alkmaar 4 Defeated Willem II 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
Zwolle 1 Lost To Twente Enschede 3
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
1 - 2 |
Cambuur 1 Lost To Heerenveen 2
|
Round 1 |
Cambuur |
2 - 1 |
Feyenoord 0 Lost To Ajax 2
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 2 |
Go Ahead Eagles 0 Lost To NEC 2
|
Round 1 |
Go Ahead Eagles |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Lost To PSV 4
|
Round 1 |
PSV
|
0 - 3 |
Vitesse 1 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Vitesse
|
2 - 1 |
AZ Alkmaar 1 Defeated Groningen 0
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
Heerenveen 0 Lost To Feyenoord 3
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
Willem II 0 Lost To NEC 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Heracles 1 Drew With Cambuur 1
|
Round 1 |
Heracles |
2 - 1 |
Ajax 5 Defeated Fortuna Sittard 0
|
Round 1 |
Ajax
|
4 - 0 |
Utrecht 1 Drew With Twente Enschede 1
|
Round 1 |
Utrecht |
2 - 1 |
PSV 2 Defeated Go Ahead Eagles 0
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 1 |
Sparta Rotterdam 1 Drew With RKC Waalwijk 1
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam |
1 - 0 |
Zwolle 2 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
Zwolle
|
2 - 1 |
Twente Enschede 2 Defeated Heerenveen 0
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
Feyenoord 0 Lost To Vitesse 1
|
Round 1 |
Feyenoord |
2 - 0 |
Go Ahead Eagles 0 Lost To RKC Waalwijk 2
|
Round 1 |
Go Ahead Eagles |
2 - 1 |
Utrecht 0 Lost To Ajax 3
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 2 |
Cambuur 1 Drew With Sparta Rotterdam 1
|
Round 1 |
Cambuur |
2 - 1 |
Groningen 0 Lost To PSV 1
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Fortuna Sittard 1 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
Vitesse 1 Lost To Groningen 3
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 1 |
AZ Alkmaar 0 Drew With Cambuur 0
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
3 - 1 |
Heerenveen 0 Lost To Zwolle 1
|
Round 1 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To Twente Enschede 1
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
1 - 2 |
NEC 1 Lost To Feyenoord 4
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
PSV 1 Lost To Ajax 2
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 2 |
Heracles 1 Drew With Go Ahead Eagles 1
|
Round 1 |
Heracles |
2 - 1 |
Sparta Rotterdam 0 Lost To Utrecht 3
|
Round 1 |
Utrecht
|
1 - 2 |
RKC Waalwijk 2 Defeated Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
Utrecht 3 Defeated Cambuur 2
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Fortuna Sittard 2 Defeated Heerenveen 0
|
Round 1 |
Heerenveen |
1 - 2 |
Zwolle 1 Drew With NEC 1
|
Round 1 |
Zwolle |
2 - 1 |
PSV 1 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 1 |
PSV |
2 - 1 |
Twente Enschede 3 Defeated Vitesse 0
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
Feyenoord 4 Defeated Sparta Rotterdam 0
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Willem II 3 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 1 |
Willem II
|
2 - 1 |
Groningen 2 Defeated Go Ahead Eagles 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Ajax 3 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
Ajax
|
3 - 0 |
Heracles 1 Defeated Utrecht 0
|
Round 1 |
Utrecht |
1 - 2 |
Cambuur 3 Lost To Zwolle 4
|
Round 1 |
Cambuur |
2 - 1 |
Groningen 0 Lost To Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Groningen |
2 - 1 |
Vitesse 0 Lost To PSV 5
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Go Ahead Eagles 1 Lost To AZ Alkmaar 4
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
Sparta Rotterdam 1 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 0 Lost To Feyenoord 2
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 3 |
Heerenveen 0 Lost To NEC 1
|
Round 1 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Ajax 5 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 1 |
Ajax
|
3 - 1 |
NEC 1 Drew With RKC Waalwijk 1
|
Round 1 |
NEC |
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To Ajax 1
|
Round 1 |
Ajax
|
0 - 3 |
AZ Alkmaar 2 Defeated Heracles 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
Zwolle 1 Drew With Groningen 1
|
Round 1 |
Zwolle |
2 - 1 |
Twente Enschede 2 Drew With Go Ahead Eagles 2
|
Round 1 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
Feyenoord 3 Defeated Cambuur 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Utrecht 1 Drew With Vitesse 1
|
Round 1 |
Utrecht |
2 - 1 |
PSV 3 Defeated Heerenveen 1
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
RKC Waalwijk 1 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
1 - 2 |
Heracles 2 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Heracles
|
1 - 0 |
Groningen 1 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
Groningen
|
2 - 0 |
Cambuur 2 Defeated Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Cambuur
|
2 - 1 |
Vitesse 4 Defeated NEC 1
|
Round 1 |
Vitesse
|
2 - 1 |
AZ Alkmaar 2 Defeated Feyenoord 1
|
Round 1 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Sparta Rotterdam 1 Lost To PSV 2
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Go Ahead Eagles 2 Defeated Ajax 1
|
Round 1 |
Ajax |
0 - 3 |
Heerenveen 1 Lost To Utrecht 2
|
Round 1 |
Utrecht
|
1 - 2 |
Willem II 0 Drew With Heerenveen 0
|
Round 1 |
Heerenveen |
1 - 2 |
Go Ahead Eagles 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 1 |
Utrecht |
1 - 2 |
Feyenoord 1 Drew With Groningen 1
|
Round 1 |
Feyenoord |
3 - 0 |
PSV 3 Defeated Heracles 1
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
Twente Enschede 1 Defeated Cambuur 0
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
Ajax 3 Defeated RKC Waalwijk 2
|
Round 1 |
Ajax
|
4 - 0 |
NEC 1 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
Fortuna Sittard 0 Lost To Zwolle 1
|
Round 1 |
Fortuna Sittard |
2 - 1 |
Cambuur 2 Lost To Ajax 3
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 4 |
Sparta Rotterdam 1 Defeated Go Ahead Eagles 0
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam
|
2 - 1 |
Groningen 4 Defeated NEC 3
|
Round 1 |
Groningen
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 0 Drew With Heerenveen 0
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
Fortuna Sittard 1 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
Fortuna Sittard
|
2 - 1 |
Utrecht 0 Lost To PSV 1
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Heracles 0 Drew With Vitesse 0
|
Round 1 |
Heracles |
2 - 1 |
Zwolle 1 Lost To Feyenoord 2
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 0 Lost To Twente Enschede 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
Heerenveen 2 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
Go Ahead Eagles 3 Defeated Cambuur 0
|
Round 1 |
Go Ahead Eagles
|
2 - 1 |
Twente Enschede 1 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 0 |
NEC 0 Drew With Sparta Rotterdam 0
|
Round 1 |
NEC |
2 - 1 |
Utrecht 1 Lost To Groningen 3
|
Round 1 |
Utrecht |
2 - 1 |
Ajax 3 Defeated Feyenoord 2
|
Round 1 |
Ajax
|
2 - 1 |
PSV 5 Defeated Fortuna Sittard 0
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
Vitesse 1 Lost To RKC Waalwijk 2
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 1 |
Willem II 2 Drew With AZ Alkmaar 2
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Groningen 1 Lost To Ajax 3
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 2 |
Twente Enschede 3 Drew With PSV 3
|
Round 1 |
PSV |
1 - 2 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Vitesse 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 1 |
Utrecht |
1 - 2 |
Feyenoord 2 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Zwolle 0 Lost To Go Ahead Eagles 1
|
Round 1 |
Zwolle |
2 - 1 |
Fortuna Sittard 0 Lost To Heracles 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Sparta Rotterdam 1 Drew With Heerenveen 1
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam |
1 - 0 |
Cambuur 1 Lost To NEC 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Go Ahead Eagles 4 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
Go Ahead Eagles
|
1 - 0 |
Utrecht 1 Drew With Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
Utrecht |
2 - 0 |
Ajax 2 Defeated Sparta Rotterdam 1
|
Round 1 |
Ajax
|
3 - 0 |
NEC 0 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
1 - 2 |
Heerenveen 3 Defeated Groningen 1
|
Round 1 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
Vitesse 1 Defeated Cambuur 0
|
Round 1 |
Vitesse
|
2 - 1 |
PSV 2 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
Heracles 1 Lost To Feyenoord 4
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
Zwolle 2 Defeated AZ Alkmaar 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Fortuna Sittard 3 Defeated Sparta Rotterdam 0
|
Round 1 |
Fortuna Sittard
|
2 - 1 |
Vitesse 0 Lost To Sparta Rotterdam 1
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 1 |
Twente Enschede 2 Defeated Sparta Rotterdam 0
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 0 |
NEC 0 Lost To Ajax 1
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 3 |
AZ Alkmaar 2 Defeated Heerenveen 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 0 Lost To Zwolle 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Cambuur 1 Lost To PSV 2
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
Willem II 1 Defeated Vitesse 0
|
Round 1 |
Vitesse |
1 - 2 |
Feyenoord 2 Defeated Utrecht 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
Groningen 0 Lost To Heracles 1
|
Round 1 |
Groningen |
1 - 0 |
Fortuna Sittard 1 Defeated Go Ahead Eagles 0
|
Round 1 |
Fortuna Sittard
|
1 - 0 |
Utrecht 1 Defeated NEC 0
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Ajax 3 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Ajax
|
3 - 0 |
Heracles 1 Drew With Twente Enschede 1
|
Round 1 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
Sparta Rotterdam 1 Drew With AZ Alkmaar 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Heerenveen 3 Drew With Cambuur 3
|
Round 1 |
Heerenveen |
2 - 0 |
Go Ahead Eagles 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 1 |
Vitesse
|
1 - 2 |
PSV 4 Defeated Willem II 2
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
Fortuna Sittard 1 Lost To Feyenoord 3
|
Round 1 |
Feyenoord
|
0 - 2 |
RKC Waalwijk 3 Defeated Groningen 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Cambuur 1 Drew With RKC Waalwijk 1
|
Round 1 |
Cambuur |
2 - 1 |
Twente Enschede 1 Lost To Fortuna Sittard 2
|
Round 1 |
Twente Enschede |
2 - 0 |
Willem II 2 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
Willem II
|
1 - 0 |
Zwolle 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
Groningen 1 Lost To Sparta Rotterdam 2
|
Round 1 |
Groningen |
2 - 1 |
NEC 1 Defeated Go Ahead Eagles 0
|
Round 1 |
NEC
|
1 - 0 |
AZ Alkmaar 2 Drew With Ajax 2
|
Round 1 |
Ajax |
1 - 2 |
Vitesse 1 Lost To Heerenveen 2
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 1 |
Feyenoord 2 Drew With PSV 2
|
Round 1 |
Feyenoord |
2 - 1 |
De Graafschap 1 Drew With PSV 1
|
Round 1 |
De Graafschap |
0 - 0 |
NAC Breda 1 Lost To ADO Den Haag 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Excelsior 2 Drew With Roda JC 2
|
Round 1 |
Excelsior |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
Cambuur 1 Drew With Willem II 1
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
Twente Enschede 3 Defeated Groningen 0
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 0 |
PSV 3 Defeated NEC 2
|
Round 1 |
PSV
|
3 - 0 |
Utrecht 2 Drew With AZ Alkmaar 2
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Fortuna Sittard 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Ajax 5 Defeated Heerenveen 0
|
Round 1 |
Ajax
|
3 - 0 |
Go Ahead Eagles 0 Lost To Feyenoord 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
Sparta Rotterdam 2 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Sparta Rotterdam
|
2 - 1 |
PSV 3 Defeated De Graafschap 1
|
Round 1 |
Draw |
2 - 1 |
ADO Den Haag 2 Defeated NAC Breda 1
|
Round 1 |
ADO Den Haag
|
2 - 1 |
Roda JC 0 Lost To Excelsior 1
|
Round 1 |
Roda JC |
2 - 1 |
Willem II 3 Defeated Utrecht 0
|
Round 1 |
Willem II
|
2 - 1 |
Heerenveen 3 Defeated Go Ahead Eagles 1
|
Round 1 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
NEC 0 Lost To Fortuna Sittard 1
|
Round 1 |
NEC |
2 - 0 |
Heracles 1 Lost To Sparta Rotterdam 3
|
Round 1 |
Heracles |
2 - 1 |
Groningen 2 Lost To Cambuur 3
|
Round 1 |
Groningen |
1 - 0 |
Vitesse 2 Drew With Ajax 2
|
Round 1 |
Ajax |
1 - 2 |
AZ Alkmaar 1 Lost To RKC Waalwijk 3
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
3 - 0 |
Feyenoord 1 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 1 |
Feyenoord |
2 - 0 |
Zwolle 1 Lost To PSV 2
|
Round 1 |
PSV
|
0 - 4 |
ADO Den Haag 2 Defeated PSV 1
|
Round 1 |
ADO Den Haag
|
2 - 1 |
Excelsior 3 Defeated Heracles 0
|
Round 1 |
Excelsior
|
2 - 1 |
Heerenveen x vs AZ Alkmaar x
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Utrecht x vs Vitesse x
|
Round 1 |
Utrecht |
2 - 1 |
PSV 1 Lost To ADO Den Haag 2
|
Round 1 |
PSV |
2 - 1 |
Heracles 1 Lost To Excelsior 3
|
Round 1 |
Heracles |
2 - 0 |
AZ Alkmaar x vs Heerenveen x
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
Vitesse x vs Utrecht x
|
Round 1 |
Vitesse |
2 - 1 |
Excelsior 1 Drew With ADO Den Haag 1
|
Round 1 |
Excelsior |
1 - 0 |
Vitesse x vs AZ Alkmaar x
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
AZ Alkmaar x vs Vitesse x
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
2 - 0 |
ADO Den Haag 3 Drew With Excelsior 3
|
Round 1 |
ADO Den Haag |
1 - 0 |